Koncert Rybí – vzpomínka na Jindru Kvitu

Bude tomu už 20 let, co nás navždy opustil kamarád, spoluhráč a skvělý člověk Jindra Kvita. K tomuto výročí nám byla starostkou obce Rybí, paní Marii Janečkovou, nabídnuta účast na vzpomínkovém koncertu na Jindru, kterou jsme nemohli odmítnout. Sestavili jsme speciální set list, ve kterém nechyběly jeho písně a před samotným koncertem jsme položili věnec na hrob kamaráda. 

Jako předkapela vystoupila skupina Věšák, ve které kdysi Jindra začínal. Bylo to vystoupení více než důstojné a covery slavných skladeb si notovali jak mladí, tak i starší veteráni, kteří Věšák znali z tehdejších vyhlášených zábav.

Oproti tomu Limetal stojí na vlastní tvorbě, a tady je na místě poděkovat všem fanouškům, kteří s námi zpívali, tančili, pařili… V průběhu koncertu nastala dojemná chvíle, kdy Limetal pozval na pódium Jindrovu manželku Olinku, která poděkovala všem organizátorům, interpretům, rodině a návštěvníkům za tuto vydařenou akci. Hodinu a půl trvající koncert byl plný vzpomínek, nostalgie a emocí, jak pro nás, tak především pro Jindrovy fanoušky. Byli jsme velmi příjemně překvapeni, že zavzpomínat na Jindru přijeli fandové například až z Chrudimi, jižních Čech a dalších koutů republiky.

Celá akce má ovšem ještě vyšší rozměr. Po dohodě s organizátory se Limetal vzdal honoráře za vystoupení ve prospěch finančně nákladné léčby dívenky Veroniky Fojtíkové z Rybí, která je po těžkém úrazu. Pokud máte zájem rovněž přispět, kontaktujte obecní úřad v Rybím.

Váš Limetal